חיפוש

אחסון אתרים – מי צריך את זה ומהם היתרונות?

אם יש לכם אתר, ולא משנה לאיזו מטרה האתר שלכם מיועד, סביר להניח ששמעתם יותר מפעם אחת את המונח של אחסון אתרים. אחסון אתרים, כפי שניתן להבין מהשם שלו הוא שיטה לאחסן את המידע שעליו האתר בנוי. האפשרות של אחסון המידע באתר עצמו היא דבר אפשרי, אולם מיד נסביר לכם על החסרונות שלה, ואיך אחסון אתרים פותר את החסרונות הללו בקלות.

 

אחסון אתרים

אחסון אתרים הוא מצב שבו המידע שעליו בנוי האתר שלכם לא נמצא באתר. המידע עצמו יושב בשרת מרוחק, והאתר רק מציג את המידע ואת תהליכי העיבוד אותם השרת מבצע. מבלי להיכנס לפרטים טכניים עמוקים, רק נאמר ששרת הוא מחשב רב עוצמה בעל נפח זיכרון גדול יותר מזה של מחשב רגיל ועם יכולת עיבוד שאין למחשבים רגילים.

השרת עובד בצורה מהירה יותר ממחשב רגיל, וברגע שהמידע שאמור להיות באתר ישב בתוך השרת תוכלו להנות מכמה שיפורים לאתר שלכם. חלק מהשיפורים הללו יתרחשו מיד וחלקם לארך זמן מה, אולם אחסון אתרים אמור לתת לכם בסופו של דבר את כולם.

שרת מרוחק

 

שיפור הדירוג של האתר

הדבר הראשון הוא שיפור הדירוג של האתר. אם יש לכם את סביר להניח שאתם יודעים שכל אתר מקבל דירוג מסוים שמשפיע על המקום שבו הוא יופיע בעת חיפוש בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר. אחסון אתרים מעלה בצורה משמעותית את דירוג האתר, בעיקר בשל הגורמים שמיד נדבר עליהם.

 

אתר מהיר יותר

אחת הסיבות לכך שהגלישה באתר לא מהירה כמו שהיינו רוצים היא שהאתר לא באמת מסוגל לעבוד מידע במהירות. נוסיף לזה את העובדה שבאתר מאוחסן מידע רב שמכביד עליו ונקבל מצב שבו האתר לא מסוגל להתמודד עם העומס הזה. ברגע שהמידע כולו עובר לשרת העומס מנוהל בצורה חכמה, ותהליכי העיבוד מתרחשים במקום שזה בדיוק הייעוד שלו.

שיפור דירוג האתר

 

אפשרות לעבוד על האתר גם מהבית

בשנים האחרונות החשיבות של עבודה מהבית הפכה להיות ברורה לכולנו. באתר רגיל הגישה למידע לא תמיד אפשרי מכל מקום, וגם אם כן זה לא מהיר כמו שהיינו רוחצים. מנגד, ברגע שהמידע נמצא בשרת הגישה נעשית נוחה הרבה יותר ומכל מקום אפשר להנות ממהירות גלישה גבוהה.

 

אבטחת מידע משופרת

היתרון האחרון נוגע לאבטחת המידע. מידע שנמצא באתר הוא נגיש יותר לידיים עוינות, ולכם בתור מי שאמונים על שמירת המידע קשה יותר לשמור עליו. מנגד, ברגע שהמידע עובר לשרת הוא מוגן והרבה יותר קשה להגיע אליו בלי הרשאה.

 

לסיכום

אחסון אתרים הוא שירות שכל בעל אתר צריך להכיר. אחסון אתרים גורם לכך שכל המידע שעליו מבוסס האתר שלכם נמצא בשרת מרוחק. האחסון משפר את הדירוג של האתר, הופך את הגלישה בו למהירה יותר וכמובן שומר על המידע.

אבטחת מידע משופרת

אולי תאהבו גם את

תוכן מאובטח
יתרונות לאחסון אתרים מהיר

אחד השירותים החשובים ביותר עבור אתרי אינטרנט הוא שירות אחסון אתרים. אחסון אתרים מאפשר לכם כבעלי אתר להתמקד בתוכן האתר שלכם ובתהליכים שעליו לעבור כדי

קראו עוד »