חיפוש

הכירו את GitHub  – רשת חברתית למפתחים

ממש כפי שאתם שומעים, רשת חברתית ומאגר חינמי. הרשת פתוחה לכולם וניתן להעלות כל פרויקט יצירתי  שעולה בראשכם וכמובן לשוטט בין הפרויקטים של שאר החשבונות, להתרשם ולקבל השראה. מה עוד יש ברשת ואיזה מקום היא תופסת בתעשיית התעסוקה בהייטק?

 

מהו GitHub?

זהו פלטפורמה המאפשרת למיזמי ומפתחי קוד "להניח" – לאחסן ולנהל את הקוד המתפתח ולהמשיך לעבוד עליו כשמשתמשים אחרים גם יכולים לצפות בו. התוכנה שעל גביה עובדים ברשת נקראת Git היא פלטפורמה על בסיס קוד פתוח אשר מאפשרת פעולות הכרחיות לפיתוח כמו – עותק, שיכפול ומיזוג קוד.

 

מדוע GitHub פופולרי כל כך?

נתחיל מבפנים – GitHub הינו מבוסס על פלטפורמת גיט אשר זוכה לפופולריות רבה מכיוון שלא כמו מערכות לניהול גרסאות אחרות היא מאפשרת עבודה של מספר אנשים או אפילו מספר צוותים. ומבחוץ – GitHub כמו כל רשת חברתית מהווה מקום מפגש מעולה בין מפתחים למען שיתופי פעולה או העסקה על כך נרחיב בהמשך, בנוסף הממשק של GitHub נוח וידידותי גם למתחילים.

 

אינטראקציה חברתית

קחו לדוגמא כל אדם שמפרסם את המקצוע שלו ברשתות חברתיות השונות – פייסבוק, אינטסגרם, טוויטר וכו'… הוא מושך אליו לקוחות, אנשי מקצוע אחרים שהיו שמחים לשתף פעולה או מעסיקים פוטינציאליים. הלוח של אותו אדם מהווה כרטיס ביקור מפורט מאוד ממנו ניתן ללמוד את ההיצע, היכולות, אופי העבודה ובחירותיו של אותו האדם. אותו דבר בדיוק מתרחש ב GitHubשל מיקרוסופט – https://www.microsoftrnd.co.il מפתחים מציגים את עצמם עם פרטים כמו איפה עבדו בעבר, אילו פרוייקטים פיתחו ובאיזה שפות ובנוסף מציגים את הפרויקטים הנוכחיים שלהם כך שמגייסים יוכלו להבחין בהם ולאחר מכן להשתמש בפרטים שליקטו מהפרופיל של אותו מפתח כחומר מוצק לדון בו בזמן ראיון הקבלה.

 

הכירו את GitHub קצת יותר לעומק

לפניכם מאפיינים מרכזיים בפלטפורמה המדוברת כך תוכלו להבין קצת יותר טוב איך כל זה עובד –

  • מאגרים – מכיוון שפיתוח קוד נעשה בדרך כלל על ידי צוותים ישנה בעיה בניהול הפרוייקט מכיוון ששינויים יכולים להתעדכן כל זה וכך סנכרון הקוד מהווה בעיה. לפתרון בעיה זאת GitHub מציעה מספר מאגרים המבטיחים לשמור ולסנכרן את השינויים.
  • יצירת ענפים branch – אפשרות זו מאפשרת שמירת עותק מקורי של הפרויקט וכך ניתן לעבוד ולשנות על גרסה נוספת, ניהול הקוד בעצם שומר את כל הגרסאות שנשמרו עד כה וכך ניתן לחזור אחורה וללמוד על הצעדים, טעויות שאולי נעשו ועוד…
  • ניהול וחיבור משימות – ניתן לחלק משימות בממשק נוח וחלק ובנוסף כל שינוי שנעשה בקוד נקשר למשימה הרלוונטית גם זה מאפשר חזרה אחורה ובדיקה.

 

מסכמים

GitHub רשת חברתית של מיקרוסופט ממשיכה להתפתח ומהווה מקום מעולה גם לעבודה עצמה – יצירת קוד בעצמכם או עם עוד שותפים וגם להיכרות מקצועית, תכנים וקרקע פורייה ליצירתיות שתוכל לסייע לכם במציאת העבודה הבאה או המועסק הבא!

GITHUB

אולי תאהבו גם את