עמית אדלר מסביר – איך ליצור היררכיה תקינה באתר עסקי

כשמדברים על היררכית אתר מתכוונים לניווטיות שבו הן עבור גולשים והן עבור מנועי חיפוש.

למעשה, ככל שמבנה האתר הינו טוב יותר, כך יש לו סיכוי גבוה יותר לקבל דירוג בגוגל.

המשמעות של היררכית אתר עולה ככל שהוא גדול ומכיל יותר קטגוריות ודפים.

 

ממה מורכבת היררכיה של אתר

אם נשים בצד את עיצובו של האתר ונתמקד באתר עצמו, ניווכח לראות כי מה שנשאר זה למעשה ההיררכיה והמבנה של הדפים שבו. ככלל, את היררכיה באתר ניתן ליצור ו/או להדגיש ע"י קטגוריות, כותרות הדפים, הנושאים הרלוונטיים לאתר וקישורים שאמורים להופיע בדפים שלו.

 

איך ליצור בצורה נכונה מבנה של אתר עסקי

עמית אדלר, אשר עוסק בקידום אתרים, מציע את השלבים ביצירה נכונה של היררכיה נכונה בבואכם לבנות אתר עסקי:

  1. בשלב ראשון יש לשים את הדגש על תכנון המבנה של האתר. יש לתכנן היכן יהיה כל דף ממוקם ולאיזו קטגוריה יהיה שייך, כך שכל האתר בסופו של דבר יהיה בנוי בצורה לוגית ונכונה.
  2. יש להוסיף תפריטי ניווט, אשר אמורים לסייע לגולשים למצוא את מה שהם מחפשים בגוגל. מומלץ לבנות את האתר באופן שטוח, כלומר, שכל דף באתר יהיה רחוק מדף הבית במרחק 3 קישורים מקסימום. מטרתה של בנית אתר שטוח היא לאפשר קידום מהיר יותר של האתר בגוגל.
  3. יש להשתמש בתיאור מיקומו של העמוד ביחס לדף הבית וביחס לדפים האחרים שמעליו, על מנת לעזור לגולש להתמצא בזמן החיפוש ולהבין היכן הוא נמצא.
  4. יש להשתמש בקישורים פנימיים אשר מובילים אל עמודי האתר. באמצעות הקישורים הפנימיים הגולש גם יכול למצוא דפים רלוונטיים נוספים בזמן שמבצע חיפוש בגוגל.
  5. יש לסדר את מבנה האתר גם לפי אשכולות נושאים, כך שכל התכנים הקשורים לנושא מסוים יהיו תחת קטגוריה אחת.

 

יתרונות במבנה אתר תקין

  1. ככל שהאתר יהיה בנוי נכון, הוא יקבלSitelinks (= קישורים הנפתחים מתוך האתר עצמו בזמן שנפתחות תוצאות חיפוש בגוגל) – מה שיאפשר לו ליהנות מחשיפה ומכמות הקלקלות גדולות יותר.
  2. בניה נכונה של אתר, יקבל אינדקס טוב יותר
  3. אתר הבנוי בצורה נכונה וטובה יקבל מאוד על הגולשים בזמן שהם מבצעים חיפוש שבגוגל.

 

לסיכום

בבואכם לתכנן ולבנות אתר עסקי, יש להתייחס לדגשים החשובים שבבניית האתר. לפי שיטתו של עמית אדלר, קיימים כמה שלבים בבניית אתר עסקי, אשר כדאי לשים עליהם את הדגש ולפעול על פיהם. יצירת היררכיה נכונה באתר עסקי עשויה להביא לקידום ולחשיפה גדולים יותר לאתר.

אם תרצו לקרוא עוד בנושא של בניית אתרים, דרך הקישור https://www.amitadler.co.il תוכלו לקבל מידע נרחב לגבי קידום אתרים אורגני בגוגל, לגבי מחירים של קידום אתרים, משך הזמן שלוקח לקדם אתרים במנועי חיפוש ואף לדעת איך מודדים הצלחה בקידום אתרים בגוגל.

 

מקדם אתרים

 

אולי תאהבו גם את

איך בוחרים קורס קידום אתרים?

קורס ניהול אתרים באינטרנט הפך לאחד הקורסים המבוקשים ביותר עבור בעלי עסקים, ולא בכדי. כיצד נבחר?אחד הצעדים הבולטים ביותר בעידן האינטרנטי החדש נעוץ בקידום האתר במנועי החיפוש.

קראו עוד »
קידום אתרים – הגיע הזמן שתבינו: זה חשוב גם לכם!

רוצים לקדם את האתר שלכם אבל אין לכם מושג על מה מדובר בפועל? מעוניינים לגרום לכך שעוד ועוד אנשים יפנו דווקא אליכם ולא אל המתחרים שלכם? אם כך, אין ספק שאתם צריכים להתחיל להשקיע בקידום האתר. קידום אתרים זה למעשה אוסף של פעולות שניתן לעשות כדי לגרום לאתר מסוים להופיע לפני אתרים אחרים.

קראו עוד »
עידן בן אור – קידום אתרים

בעלי עסקים רבים אשר מוצאים את עצמם חסרי אונים בנוגע לבנייה וקידום האתר שלהם ניצבים מול דילמות לא פשוטות הקשורות לבחירת בעל המקצוע אשר יקדם את האתר שלהם בצורה הטובה ביותר. אז מדוע עליהם לבחור בעידן בן אור וכיצד באמצעותו ניתן לשפר את מעמד העסק בזירה האינטרנטית?עידן בן אור הוא המייסד והבעלים של עידן בן אור – קידום אתרים. עידן הוא בעל ניסיון עשיר בתחום קידום אתרים, ומשמש כיועץ קידום אתרים ומומחה בבניית אסטרטגיות שיווק מוכחות אשר ממנפות את בעל העסק לגבהים שלא הכיר בעבר.

קראו עוד »