חיפוש

3 דרכים לפיתוח אפליקציות

אז יש לך אפליקציה לנייד שאתה רוצה לפתח. השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא איזה סוג של אפליקציה היא הולכת להיות? מקורית, היברידית או אינטרנטית? מה ההבדל וכיצד עליכם לבחור? בניית אפליקציות לנייד כוללת הרבה אפשרויות אשר תלויות בעיצוב, בסוג, במשתמש הפוטנציאלי ובניסיון שלהם. הרבה מההחלטות האלה מסתכמות בשאלה אם ברצונך לפתח אפליקציה לנייד או אפליקציית אינטרנט מתקדמת.

אנו מקווים שהמדריך הבא יעזור לך לקבל החלטה מושכלת שתועיל לחוויית המשתמש ולא תעלה את העלויות וזמן הפיתוח.

מקורית

אפליקציות מקוריות מפותחות ומתוכננות במיוחד עבור מערכת ההפעלה בה הן פועלות.

iOS – סוויפט או Objective-C

Objective-C היא השפה הוותיקה והמועדפת יותר כיום. היא קצת יותר קשה ללמידה, אבל רוב המפתחים המנוסים כבר מכירים את זה. סוויפט עדיין חדשה אך היא הולכת וצוברת תאוצה. קל יותר ללמוד אותה, אך עם זאת, היא לא מומלצת לפרויקטים גדולים.

אנדרואיד – Kotlin או Java

בדומה ל- iOS, כשמדובר בשפות אנדרואיד, ג'אווה היא השפה הוותיקה והפופולארית יותר, אך קוטלין לא הרחק מאחור ואומרים שהיא תתעדכן בקרוב. כל זה בגלל ש- Google הכריזה שהיא שפת התכנות הרשמית של Android בכנס המפתחים של Google I / O בשנת 2017.

היברידית

אפליקציות היברידיות נבנות באמצעות טכנולוגיה מרובת פלטפורמות המופעלת על ידי JavaScript, CSS, HTML5 או שלושתן, ובעצם מהוות אפליקציות אינטרנט בעטיפה מקורית.

כל היתרונות של אפליקציות היברידיות נובעים מכך שבמקום לבנות מספר אפליקציות מקוריות עבור כל מערכת הפעלה, אתה בונה רק אפליקציית ליבה אחת ורק משנה אותה כדי שתעבוד בכל הפלטפורמות. בסיס קוד יחיד מייצר פחות מפתחים (עלות פיתוח נמוכה יותר), עדכונים מהירים וקלים יותר ועלויות תחזוקה נמוכות יותר. אם נראה שהאפליקציה שלך מתאימה היטב להיות היברידית, זה יכול להפחית באופן משמעותי את זמן הפריצה שלה לשוק.

אינטרנטית

בשנת 2015, המעצב פרנסס ברימן ומהנדס כרום של גוגל, אלכס ראסל, טבעו את המונח "אפליקציות אינטרנט מתקדמות" לתיאור יישומים המנצלים תכונות חדשות הנתמכות על ידי דפדפנים מודרניים המאפשרים למשתמשים לשדרג אפליקציות אינטרנט ליישומי רשת מתקדמים במערכת ההפעלה המקורית שלהם.

יישומי אינטרנט מתקדמים (PWA) הם יישומי אינטרנט הנטענים כמו דפי אינטרנט רגילים או אתרים, אך יכולים להציע למשתמשים פונקציונליות כמו עבודה במצב לא מקוון, הודעות "פוש" וגישה לחומרת המכשירים שהיו זמינים בעבר רק ביישומים ניידים מקומיים. PWAs הם טכנולוגיה מתפתחת המשלבת בין הסטנדרטים הפתוחים של האינטרנט המוצעים על ידי דפדפנים מודרניים לבין היתרונות של חוויה ניידת עשירה. במילים פשוטות – PWA הם אתרים ניידים, שנועדו לעבוד כמו אפליקציה מקומית.

לסיכום

הבחירה בין מקורית, היברידית או אינטרנטית, מאוד תלויה באופי הפרויקט שלך, מה היעדים ומה הציפיות של המשתמשים. אין תשובה אחת לכל פרויקט.

 

איש דיגיטל

אולי תאהבו גם את