חיפוש

המדריך המלא להחלפת ברז צינור ראשי

תיקוני אינסטלציה הם תיקונים למקצוענים, אך ישנם מקרים בהם ניתן לעשות זאת לבד.

 המאמר יציג את המדריך המלא להחלפת ברז צינור ראשי.

 

מהו ברז צינור ראשי?

ברז ראשי ובשמו השני שיבר, הוא הברז המצוי ליד השעון מחוץ לבית. הברז מווסת את הזרימה של המים בבית ואת הלחץ שלהם בצנרת. כאשר מחברים את הבית למערכת המים, מחברים אותו לשיבר כדי שהמים המגיעים לברזים שלנו יעברו דרכו. השעון הצמוד לברז הראשי מודד את השימוש בצריכת המים והמונה מראה לחברת המים כמה קוב מים צרכנו בחודש על מנת לשלם את חשבון המים. במקרים בהם יש נזילות מים בבית ולא יודעים את מקורן, יש לסגור את הברז הראשי כדי לא לבזבז מים שלא לצורך. סגירת הברז הראשי הכרחית בעיקר בזמן פיצוץ בצנרת. לאחר תיקון התקלה על ידי אינסטלטור ניתן יהיה לפתוח אותו. ניתן למצוא אינסטלטורים בדרום ובצפון הארץ במהירות רבה ולכן הברז הראשי לא יהיה סגור לאורך זמן ואספקת המים תשוב עוד לפני שתרגישו בחסרונה.

 

כיצד מחליפים ברז צינור ראשי?

החלפת ברז ראשי היא די דומה להחלפת ברז רגיל בבית ולכן ניתן לעשות זאת באופן עצמאי. ההבדל היחידי הוא שיש לסגור את ברז אספקת המים של הבניין לפני שמחליפים את הברז הראשי של הדירה. לאחר סגירת השיבר לוקחים מפתח צינורות ומלבישים אותו על הברז הישן, מסובבים נגד כיוון השעון עד להוצאתו מהצינור. מנקים את הלכלוך מהצינור עם מברשת פלדה עדינה. על ההברגה של הברז החדש מלפפים שערות פשתן אנטי דולפות או טפלון לאטימה עם כיוון ההברגה כדי למנוע נזילה. את הטפלון יש לסובב בין 12-14 סיבובים בכיוון השעון. לאחר מכן מרכיבים את הברז באותו כיוון, פותחים חזרה את הברז הראשי של הבניין ובודקים שאין נזילות מהחיבורים. במידה והנזילה ממשיכה יש להזמין אינסטלטור שיחליף את הברז הראשי באופן תקין.

 

חשיבות חומרי האיטום של הברז

השימוש בטפלון או בפשתן כחומרי איטום בהרכבת ברזים הוא הכרחי למניעת נזילות. הפשתן שנראה כמו זנב סוס מתנפח כאשר הוא בא במגע עם מים ולכן מונע את הנזילה. הטפלון שהוא בצורת גליל עוזר להבריג את הברגת הברז אחרי שאטמנו אותו בפשתן. בפשתן ובטפלון נעזרים מכיוון שלא ניתן להבריג חלקים מברזל אחד לשני או להבריג פלסטיק עם ברזל.

 

צינור ברז ראשי

כאשר מחליפים את הברז הראשי יש לשים לב גם לצינור שלו כי ייתכן ותאלצו להחליף גם אותו. שימו לב שההברגה שלו ללא קורוזיה או נזק אחר ושאינו סדוק. במידה ויש להחליף גם את הצינור של הברז הראשי קונים צינור חדש. מפרקים את הצינור באמצעות מפתח צינורות ועל הצינור החדש מלפפים פשתן וטפלון כדי ליצר אטימה טובה. מבריגים והרי לכם גם צינור חדש!

 

שיש

אולי תאהבו גם את